Alışveriş Prosedürü

 

Elektronik alışveriş yapma adımları :


1.Öncelikle sitemize üye olmak isteyenler için, "ÜYE OL" butonuna veya "Yeni Üyelik İçin Tıklayın" linklerini kullanabilirsiniz.
 
2.Almak istediğiniz ürünlerin üzerine gelerek "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.
 
3.Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir. Sepetinizdeki ürünlere karar verdikten sonra alışverişi tamamla butonuna basabilirsiniz.
  

4.Açılan teslimat bilgileri ekranında teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Eğer varsa sipariş notunuzu da "Sipariş Notu" kısmına ekleyebilirsiniz. Daha sonra devam et butonuna basabilirsiniz.


5.Ödeme Bilgileri bölümünden ödeme şeklini seçiniz. Sepetinizdeki ürünleri 4 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme , kredi kartı ile taksitli ödeme, havale ile indirimli ödeme, Cash on Delivery ( Teslimatta ödeme ). Ödeme şeklini seçtikten sonra istenilen verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Daha sonra "Ön Bilgilendirme Formu & Mesafeli Satış Sözleşmesi & Cayma Hakkı'nı okudum, onaylıyorum." kutusunu işaretleyin ve "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayın.
 
6.Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.
 
7.Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.
 
8.Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.